تور مجازی چیست؟

عبارت "تور مجازی" به مجموعه ای از فایل های صوتی، تصویری، پانوراما و ویدئویی اطلاق می شود که امکان آشنایی با یک محیط را بدون حضور فیزیکی در آن فراهم می کند. هدف از ایجاد تورهای مجازی از بین بردن محدودیت های مکانی و زمانی است. به عنوان مثال می توان از نمایشگاهی که در کشور یا زمان دیگری برگزار شده است و امکان حضور در آن وجود نداشته دیدن کرد و یا پیش از حضور در یک مکان تفریحی یا توریستی، تجاری، موسسه آموزشی، مرکز خدماتی و ... با آن مکان جهت استفاده بهینه از امکانات موجود در آن، آشنا شد.

راهنمای استفاده از تور های مجازی

جهت مشاهده فضاها، از منوی بالای صفحه، دسته مورد نظر را انتخاب فرمایید. پس از نمایش صفحه، در سمت راست، لیست مکان های قابل مشاهده در آن دسته را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی هر یک از آنها می توانید مستقیماً وارد آن فضا شوید. در سمت چپ، نمای 360 درجه فضا نمایش داده می شود که پس از Load شدن کامل، به صورت خودکار شروع به چرخش می کند. می توانید با نگاه داشتن کلید چپ ماوس در وسط آن و کشیدن نشانگر موس به جهت های مختلف، تمام زوایای آن محیط را مشاهده نمایید. همچنین کلید هایی در پایین هر فریم قرار داده شده است که جهت تغییر نما می توانید از آنها استفاده کنید.

این تور مجازی با استفاده از Flash طراحی و اجرا شده و در مرورگرهای کروم (نسخه 12 به بالا)، فایرفاکس (نسخه 9 به بالا)، اینترنت اکسپلورر (نسخه 8 به بالا)، اپرا (نسخه 12 به بالا) قابل مشاهده است. با توجه به اینکه حجم تصاویر پانوراما (به دلیل امکان چرفش 360 درجه و ...) در تورهای مجازی معمولاً کمی زیاد است، برای مشاهده تورهای مجازی به اینترنت پرسرعت ADSL نیاز خواهید داشت. تلاش کرده ایم تا حد امکان و تا آنجا که به کیفیت تصاویر صدمه نزند، حجم صفحات و تصاویر را کاهش دهیم، با این وجود، در صورت پایین بودن سرعت اینترنت، کندی در بارگزاری (Load) امری طبیعی است.

به دلیل استفاده از Flash ممکن است در برخی رایانه ها (مانند iPad) امکان مشاهده ی تور مجازی (به دلیل عدم اجرای فایل های Flash) وجود نداشته باشد. ممکن است در برخی سیستم های عامل مانند Linux نمایش متن های فارسی به درستی انجام نشود.

       

نشانی مجتمع آموزشی خاتم - ولنجک (دبیرستان دوره اول و دوم)

اتوبان چمران ، خ ولنجک ، نبش کوچه نوزدهم ، مجتمع آموزشی خاتم

تلفن ( دبیرستان دوره دوم) : 22409000 ، فکس : 22422049

تلفن ( دبیرستان دوره اول) : 22405478 ، فکس : 22432458

 

 

 

 

تماس با تور مجازی و عکاسی پانورامیک "نمای 360" :

نشانی : تهران - جنت آباد جنوبی - بالاتر از چهارباغ، ساختمان بانک ملی، طبقه سوم    تلفن :  434  20  444  (21)     مرکز تماس : 1020  4762  (21)         فکس : 1021  4762  (21)

وب سایت :  www.360view.ir